Kezdőlap arrow Szponzorált versenyzőink arrow Hadnagy Zsombor eredményei

Hadnagy Zsombor eredményei Hajófelszerelés

2013.09.22.
Zsombor a Laser 4.7 hajóosztály U16 korcsoportjában a második helyet szerezte meg.

A múlt hét végén, Pécs mellett Orfűn, Optimist osztályban Hadnagy Zsombor (SVE) nyert megelőzve a VVSI versenyzőjét Czövek Botondot és Kocsis Benedeket (VVSI). részletekért klikk ide:

GRID Nagydíj - KEREKED-EGIS KUPA - junior és ifjúsági ranglista verseny

(Hodács Attila)

Szélcsend, nagyszerű vitorlázóidő és zuhogó eső is jutott a versenyzőknek a hazai idényt megnyitó (és az éved nyitót megelőző) múlt hétvégi csopaki regattán.

Az elmúlt hétvégén lezajlott (a szokásos csopaki helyszínen) az első hazai ranglista verseny az ifjúsági hajóosztályoknak, illetve az optimistnek ez még válogató is volt.

Úgy gondolom, mindegy hogy hol milyen beszámoló születik bárkitől is erről a versenyről, egyet a szerzők biztosan meg fognak jegyezni: a futamok sajnos egy kicsit az ideálisnál hosszabbak voltak. Ami nem feltétlenül az elől vitorlázóknak okoz gondot, hanem inkább a mezőny középső, hátsó felének…

De kezdjük az elejém. Egész hétvégére a változékony idő volt jellemző, amely hol napsütést, hol záport, zivatart jelentett, így jellemzően a keleti szél egyszer déliesebb volt, másszor északiasabb. Az erőssége alapjában véve a 2-es Bft-ot futam közben nem lépte át. Természetesen, amikor pénteken átvonult felettünk a déli irányú futó zápor, akkor azért erősebb volt.

A verseny során mindegyik hajóosztálynál látszódott, hogy nagy várakozások előzték meg azt, illetve a versenyzők izgatottak voltak, hisz mindenki jól akart szerepelni ezen a ranglista verseny.

Mindegyik hajóosztályban a mezőny felkészültsége tényleg jó szinten áll(t). Nem véletlenül, hiszen jócskán a felkészülési szezon közepén vagyunk (még ha a Balatoni Évadnyitó nem is volt meg).

Azt hiszem a versenyzők egyre rutinosabbak, átlagos tudásszintjük magasabb (ez mondjuk elvárt…) így jogosan erős igényük van arra, hogy az őket kiszolgáló versenyrendezői és versenybírói gárda lehetőség szerint kevés hibával és megfelelő szigorral hajtsa végre adott feladatát. Tény és való azonban, hogy magának a rendszernek van egy tehetetlensége, amit elég nehéz kezelni. A legalapvetőbb probléma a hajóosztályok közötti sebességkülönbség. Nehéz, megkockáztatom, hogy lehetetlen a mai trapézpálya rendszerrel olyan pályát kirakni, ami mindegyik hajóosztálynak ideális idő alatt végigvitorlázható lenne. Elképzelhető, hogy a jelenlegi trapézpálya némi újításra, fejlesztésre szorul.

Véleményem szerint ez a probléma megoldásra vár, hisz a legtöbb versenyen ez a rendszer van, és ha azt szeretnénk, hogy egy-egy versenyen minél több futam legyen, hogy a versenyzők minél többször tudják összemérni tudásukat, akkor rövid, gyors pörgős futamokra lenne szükség.

Ettől eltekintve a vendéglátásszokás szerint jó volt, látható volt a házigazdák törődése.

Gratulálok a díjazottaknak és további jó felkészülést kívánok!

Folytatás dokumentumban az optimista osztály eredményeivel..klikk ide...

Majthényi Zsombor Emlékverseny

Agárd [2011. 06. 17] - [2011. 06. 19]

8 futam, flautés és erős szeles menetek, napsütés, felhős idő, veretős és vánszorgós futamok, fiatal lelkes vitorlázók - így jellemezhető az idei Majtényi Zsombor Emlékverseny.

Török Péter edző és Hadnagy Zsombor

Helytállás Hollandiában

Workumban rendezték június 2. és 5. között a holland ifjúsági bajnokságot, amelyre meghívásos alapon számos nemzet – köztük a magyar is – hivatalos volt. A regattát az Optimist és a Laser 4.7 osztályoknak hirdették meg, így a Perényi  Miklós vezette magyar delegációval tartott a Vadnai testvérpár, valamint Gyapjas Zsombor, Hadnagy Zsombor és Takácsi Lilla. A versenyen való szereplésnek azért is volt jelentősége, mivel több ország válogatottjának jelentett kvalifikációt a soron következő világversenyekre. A legnépesebb mezőny az optimisteseknél állt rajthoz: 300 junior és 147 serdülő indult 17 nemzet képviseletében. A versenyszámban ezúttal a szingapúriak taroltak, akiknek sok év áldozatos munkája térült meg ezzel. Szintén kitűnően szerepeltek a házigazda hollandok, akiket az idén az igen népszerű argentin tréner, Gonzalo Pollitzer – ismertebb nevén Bocha – edzett. (Vele a versenyt megelőző héten Vadnai Jonatánnak is volt alkalma együtt dolgozni.)

A bajnokság három napján mindössze nyolc futamot sikerült megrendezni a 10-18 csomós szélben. Sajnálatos módon éppen a döntőre nem kerülhetett sor a negyedik napon, ugyanis a heves esőzés ezt lehetetlenné tette. Mindent összevetve, a magyarok jól szerepeltek, bár ez alkalommal kissé szerényebb eredményekkel tértek haza. Az optimisteseknél Vadnai Jonatán a tőle megszokott egyenletes és jó teljesítménnyel versenyzett, ez azonban kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a rendkívül erős mezőnyben a dobogóig jusson, így „csak” a 10. helyre ért oda. Társai közül Gyapjas Zsombor 52., Takácsi Lilla 212., Hadnagy Zsombor pedig (a serdülők között) 69. lett.

A Laser 4.7-es hajóosztályban 11 országból 67 versenyző indult. Az erőmérő Vadnai Benjáminnak és riválisainak is kitűnő lehetőség volt a helyszín feltérképezésére, hiszen július elején szintén Workumban rendezik a Laser 4.7-esek kontinensviadalát. A magyar tehetségnek szerencsétlen módon egy rosszul sikerült futam után egy másikban még a kormányhosszabbító gumicsuklója is elszakadt, viszont nem adta fel, és végül a 7. helyen fejezte be a versenyt.

Pákozdi csata emlékverseny 2011

Zsombor a hétvégén összetettben és serdülő korosztályban is győzedelmeskedett az Agárdon megrendezésre kerülő "Pákozdi csata emlékverseny 2011"-en

Utolsó frissités ( 2013. szeptember 26. csütörtök 08:58 )